Έγινε η κλήρωση του «Dappos Basketball League» 2023-2024
30/10/2023


Εννέα ομάδες μπήκαν σήμερα το πρωί στην κληρωτίδα του τοπικού πρωταθλήματος καλαθοσφαίρισης «Dappos Basketball League», το οποίο διοργανώνει ο Οργανισμός σε συνεργασία με την Αθλητική Ένωση Σαντορίνης και τελεί υπό την αιγίδα της Ε.Σ.Κ.Κ.

Συγκριτικά με την περασμένη σεζόν, οι 98ers αποτελούν την «σταχτοπούτα» του φετινού πρωταθλήματος, η περσινή φιναλίστ Α.Ε Σαντορίνης μετονομάζεται σε «Ελπίδα» ως ένδειξη ευγνωμοσύνης στους Δότες Μυελού των Οστών Σαντορίνης, ενώ δεν δήλωσαν συμμετοχή οι Tomato cRockets και οι Aston Titlon.

Οι ομάδες θα συγκροτήσουν έναν όμιλο όπου θα αναμετρηθούν από δύο φορές μεταξύ τους. Στην επόμενη φάση, οι πρώτες οκτώ ομάδες της βαθμολογίας θα αγωνιστούν σε ένα νοκ άουτ παιχνίδι για μια θέση στο Final 4.

Την προκήρυξη του πρωταθλήματος μπορείτε να τη διαβάσετε ΕΔΩ.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα των αγωνιστικών του «Dappos Basketball League» 2023-2024 έχει ως εξής:

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ

1η Αγωνιστική | 5/11/2023

15:30 Pollo Nuggets – Ballerz B.C
17:15 Bombayers – 98ers
19:00 Πήγασος – Μάγοι του ροζ
20:45 Ελπίδα – Ka Min Soon
Ρεπό: Wolves of 2 Brothers

2η Αγωνιστική | 12/11/2023

15:30 Wolves of 2 Brothers – Bombayers
17:15 Μάγοι του Ροζ – Pollo Nuggets
19:00 98ers – Ελπίδα
20:45 Ka Min Soon – Πήγασος
Ρεπό: Ballerz B.C

3η Αγωνιστική | 19/11/2023

15:30 Ballerz B.C – Μάγοι του Ροζ
17:15 Ελπίδα – Wolves of 2 Brothers
19:00 Pollo Nuggets – Ka Min Soon
20:45 Πήγασος – 98ers
Ρεπό: Bombayers

4η Αγωνιστική | 26/11/2023

15:30 Bombayers – Ελπίδα
17:15 Ka Min Soon – Ballerz B.C
19:00 Wolves of 2 Brothers – Πήγασος
20:45 98ers – Pollo Nuggets
Ρεπό: Μάγοι του Ροζ

5η Αγωνιστική | 3/12/2023

15:30 Μάγοι του Ροζ – Ka Min Soon
17:15 Πήγασος – Bombayers
19:00 Ballerz B.C – 98ers
20:45 Pollo Nuggets – Wolves of 2 Brothers
Ρεπό: Ελπίδα

6η Αγωνιστική | 10/12/2023

15:30 Ελπίδα – Πήγασος
17:15 98ers – Μάγοι του Ροζ
19:00 Bombayers – Pollo Nuggets
20:45 Wolves of 2 Brothers – Ballerz B.C
Ρεπό: Ka Min Soon

7η Αγωνιστική | 17/12/2023

15:30 Ka Min Soon – 98ers
17:15 Pollo Nuggets – Ελπίδα
19:00 Μάγοι του Ροζ – Wolves of 2 Brothers
20:45 Ballerz B.C – Bombayers
Ρεπό: Πήγασος

8η Αγωνιστική | 14/1/2024

15:30 Πήγασος – Pollo Nuggets
17:15 Wolves of 2 Brothers – Ka Min Soon
19:00 Ελπίδα – Ballerz B.C
20:45 Bombayers – Μάγοι του Ροζ
Ρεπό: 98ers

9η Αγωνιστική | 21/1/2024

15:30 98ers – Wolves of 2 Brothers
17:15 Ballerz B.C – Πήγασος
19:00 Ka Min Soon – Bombayers
20:45 Μάγοι του Ροζ – Ελπίδα
Ρεπό: Pollo Nuggets

10η Αγωνιστική | 28/1/2023

15:30 Ballerz B.C – Pollo Nuggets
17:15 98ers – Bombayers
19:00 Μάγοι του Ροζ – Πήγασος
20:45 Ka Min Soon – Ελπίδα
Ρεπό: Wolves of 2 Brothers

11η Αγωνιστική | 4/2/2024

15:30 Bombayers – Wolves of 2 Brothers
17:15 Pollo Nuggets – Μάγοι του Ροζ
19:00 Ελπίδα – 98ers
20:45 Πήγασος – Ka Min Soon
Ρεπό: Ballerz B.C

12η Αγωνιστική | 11/2/2024

15:30 Μάγοι του Ροζ – Ballerz B.C
17:15 Wolves of 2 Brothers – Ελπίδα
19:00 Ka Min Soon – Pollo Nuggets
20:45 98ers – Πήγασος
Ρεπό: Bombayers

13η Αγωνιστική | 18/2/2024

15:30 Ελπίδα – Bombayers
17:15 Ballerz B.C – Ka Min Soon
19:00 Πήγασος – Wolves of 2 Brothers
20:45 Pollo Nuggets – 98ers
Ρεπό: Μάγοι του Ροζ

14η Αγωνιστική | 25/2/2024

15:30 Ka Min Soon – Μάγοι του Ροζ
17:15 Bombayers – Πήγασος
19:00 98ers – Ballerz B.C
20:45 Wolves of 2 Brothers – Pollo Nuggets
Ρεπό: Ελπίδα

15η Αγωνιστική | 3/3/2024

15:30 Πήγασος – Ελπίδα
17:15 Μάγοι του Ροζ – 98ers
19:00 Pollo Nuggets – Bombayers
20:45 Ballerz B.C – Wolves of 2 Brothers
Ρεπό: Ka Min Soon

16η Αγωνιστική | 10/3/2024

15:30 98ers – Ka Min Soon
17:15 Ελπίδα – Pollo Nuggets
19:00 Wolves of 2 Brothers – Μάγοι του Ροζ
20:45 Bombayers – Ballerz B.C
Ρεπό: Πήγασος

17η Αγωνιστική | 17/3/2024

15:30 Pollo Nuggets – Πήγασος
17:15 Ka Min Soon – Wolves of 2 Brothers
19:00 Ballerz B.C – Ελπίδα
20:45 Μάγοι του Ροζ – Bombayers
Ρεπό: 98ers

18η Αγωνιστική | 24/3/2024

15:30 Wolves of 2 Brothers – 98ers
17:15 Πήγασος – Ballerz B.C
19:00 Bombayers – Ka Min Soon
20:45 Ελπίδα – Μάγοι του Ροζ
Ρεπό: Pollo Nuggets

Φάση των «8» – Νοκ άουτ | 31/3/2024

15:30 1ος – 8ος (νικητής 1)
17:15 2ος – 7ος (νικητής 2)
19:00 3ος – 6ος (νικητής 3)
20:45 4ος – 5ος (νικητής 4)

FINAL 4

Ημιτελικά

Νικητής 1 – Νικητής 4 (finalist 1)

Νικητής 2 – Νικητής 3 (finalist 2)

Μικρός Τελικός

Ηττημένος Finalist 1 – Ηττημένος Finalist 2

Τελικός

Finalist 1 – Finalist 2

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ

«Συγχαρητήρια στην Θύελλα Καμαρίου»

«Συγχαρητήρια στην Θύελλα Καμαρίου»

Ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού και Αθλητισμού του Δήμου Θήρας κ. Τζούρος Ελευθέριος συγχαίρει τους αθλητές, το τεχνικό επιτελείο και τη διοίκηση της...